Hussars_PL Castle

Forum of Hussars_PL, polish guild in Heroes of Gaia


#1 2009-12-04 18:07:26

Psonic

Hussar

Zarejestrowany: 2009-12-03
Posty: 5
Punktów :   

Jak skutecznie farmic i czy warto

Moze i bede sie powtarzal ale jedno z drugim scisle sie wiaze, aby skutecznie farmic nalezy posiadac DUZA ARMIE. Na czy polega farmienie? w gruncie rzeczy na tym , ze wysylacie swojego bohatera z wojskiem do innego gracza , ktoremu wypowiedzieliscie wojne w celu przejcia jego surowcow. Czy sie oplaca? Jezeli podeszliscie do tego w prawidlowy sposob to nawet bardzo. Zacznijmy pokoleji:
1. Pierwszym waszym zadaniem jest sprawdzenie wokol siebie jakich macie przeciwnikow i czy sa aktywni, po czym mozecie to poznac po tym ze jak ktos jest aktywny to mu rosnie FAME i UNITS jezeli stoi w miejsc przez dluzszy czas to znaczy ze jest najlepszym kandydatem do zostania wasza farma

2. Wysylacie do niego scoutow najlepiej 50-80 by sprawdzic jakich ma obroncow czy ma pobudowane mury obronne i ile ma surowcow, sprawdzcie odrazu w ranks jaka sila dysponuje bo moze sie okazac ze jednostki trzyma na innym herosie niz ten co broni zamek

3. Gdy juz wiecie ze dacie sobie rade i gosc znajduje sie w waszym zasiegu fame (jezeli wasza fame jest 5x wieksza od waszego przeciwnika nie mozecie go atakowac!!) wystarczy mu wypowiedziec wojne i poczekac 8h

4. Jak juz sie wojna rozpocznie wyslijcie scoutow ponownie by sprawdzic czy wasz atak jest oplacalny pamietajcie ze mozecie maksymalnie wziasc od goscia 20% tego co ma. W tym miejscu nalezy przeprowadzic maly bilans jak juz wiecie ze gosc ma np. 4000 LUMBER 4000 ORE 2000 CRYSTAL 2000 SULFUR 10000 GOLD to wiecie ze, maksymalnie zgarniecie 800, 800 400 400 2000 nalezy sprawdzic ile AP bedzie to kosztowalo w przypadku duzej roznicy w FAME kosztuje 70 AP. i teraz wiecie ile zgarnicie niech to nawet kosztuje 70 AP zastosujcie moj skromny przelicznik ( 1 atak na 6 gwiazdkowego surowca 6 AP i max co dostaniecie to 100 lumber/ore 50 crystal/sulfur 500gold). Czyli z tego ataku wynika ze za 70 AP zgarneliscie surowcow za 48 AP z lumbera 48 Ap z ore 48 AP z crystal i sulfur oraz 24AP z golda jak widac golym okiem atak byl bardzo oplacalny, mam nadzieje ze cos z tego zrozumieliscie

5. Pamietajcie o tym by przed atakiem sprawdzic ile mozecie wziasc od przeciwnika surowcow. W tym celu otworzcie herosa, ktory bedzie szedl na taki atak i najezdzajac na jego jednostki zobaczycie taka statystyke jak LOAD odnosi sie ona do tego ile dana jednosta moze wziasc np. LICH ma 66 LOADu czyli 100 takich moze wziasc 6600 ale.... goldu gdyz surowce sa liczone inna miara podobnie jak w markecie czyli 1gold=1gold 1lumber/ore=5golda 1crystal/sulfur=10golda.

6. Ostatnia wazna sprawa jest atakowanie paru graczy (chodzi mi o wypowiedzenie wojen by nie czekac 8h) na raz dzieki czemu jezeli ktoras z waszych farm zostanie wyczyszczona zawsze macie cos w zanadrzu

Powodzenia

Offline

 

#2 2009-12-05 01:27:23

Arlyn

Hussar

Zarejestrowany: 2009-12-03
Posty: 2
Punktów :   

Re: Jak skutecznie farmic i czy warto

Jeszcze jedna rzecz jaka mi się dzisiaj przydarzyła , a mianowicie  widzę idące kropki koło mojego zamku to z kierunku N-S lub W-E ( Tranzyt czy co !!! ) Klikam co ma i widzę 40 linczy i 500 szkieletów a co mi najbardziej przykuło moja uwagę to surowce
po 400 każdego rodzaju i 3000 złota . Widzę ze sunie w stronę mojego Zamku , dozbroiłam 500 archerami mojego najlepszego bohatera , klikam znowu na kropkę otwieram i klikam ATAKUJ . Nie miałam żadnego problemu z dogonieniem bo szliśmy na Sebie od czoła . Walka wygrana , surowce moje i exp , fame .

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Arlyn (2009-12-05 06:16:57)

Offline

 

#3 2009-12-06 07:33:17

VertexKID

Hussar

Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 5
Punktów :   

Re: Jak skutecznie farmic i czy warto

Heh tez tak spróbuje dopaść jakąś karawanę z surką

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forum-rws.pun.pl www.xiaolinn.pun.pl www.atk.pun.pl www.aifam.pun.pl www.fajnonapity.pun.pl